Başvuru/Kayıt

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 

Kayıt için gerekli belgeler:

1. Pasaport

2. Öğrenim Vizesi

3. 2 adet vesikalık fotoğraf

Ülkemize turist vizesi ile giriş yapanların İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi TÖMER'e Türkçe kursu kaydı yaptırbilmeleri için öncelikle merkezimizden kabul belgesi almaları gerekmektedir. Öğrenciler merkezimizden aldıkları kabul belgeleri ile ülkelerindeki Türk Büyükelçiliklerine başvurarak "Öğrenim Vizesi" almalıdırlar.

Kabul belgesi almak isteyen öğrencilerimizin öncelikle aşağıdaki linkte bulunan ön kayıt formunu doldurması gerekmektedir.

http://tomer.ikc.edu.tr/sayfa/on-kayit-formu

Daha sonra öğrencilerin aşağıdaki telefon numarasından merkezimize ulaşması gerekmektedir.

(0090)232-3293535 (1913/1913)

Telefon görüşmesinden sonra ise, görüşme sırasında verilen hesap numarasına 250 TL para yatırmaları ve dekontu tomer@ikc.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

HESAP NO: Hesap numarasıyla ilgili bilgiler telefon görüşmesi sırasında verilecektir. Ön kayıt formunu doldurup telefonla iletişim kuran öğrenciler hesap numarasına belirtilen ücreti yatıracaklardır.

Burada alınan para birinci dönemin sonuna (Ocak aynın ilk haftasına) kadar yapılacak kesin kayıt işleminde, kurs ücretinden düşülecektir. Yeni döneme kadar kayıt yapılmadığı taktirde, paranın hiçbir şekilde iadesi olmayacaktır. Dekont merkezimize mail yoluyla gönderildikten sonra, kabul belgesi öğrencinin mail adresine gönderilecektir.


Başa Dön